ویژگی های پودر دکلره خوب

توجه داشته باشید که از پودر دکلره مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا از آسیب رسیدن جدی به موهای تان خودداری کنید. آنچه که در خرید پودر دکلره باید توجه داشته باشید موارد زیر را شامل می شود.

یک پودر دکلره خوب فاقد هرگونه غباری می باشد به گونه ای که اگر شما از فاصله ای به میزان ۳۰ سانتی متر پودر دکلره را داخل ظرف بریزید هیچگونه غباری از آن بلند نخواهد شد.پودر دکلره,پودر دکلره چیست,پودر دکلره خوب

مورد بعدی که نشان دهنده پودر دکلره با کیفیت است کف نکردن آن به هنگام ترکیب با اکسیدان می باشد.

یک پودر دکلره مناسب خوب حاوی چربی می باشد به صورتی که دست تان را که می شوید کاملا چرب است. این چربی موجود باعث می شود که موی شما براق شده و از آسیب دیدن مو جلوگیری کند.

دکلره و رابطه آن با آسیب دیدن مو

پیش از دکلره کردن نگرانی مشترکی میان خانم ها وجود دارد و آن هم ترس از سوختن مو ها می باشد. از سوی دیگر خانم های بسیاری علاقه دارند که مرتب موهای خود را رنگ کرده و در ظاهر خود تغییراتی ایجاد کنند و همیشه میان دو راهی قرار می‌ گیرند.

در واقع باید بگوییم که نگرانی شما بی دلیل نیست زیرا محصولات بی رنگ کننده مو باعث می شوند که ملانین مو از بین برود و به مو ها آسیب وارد شود.

اما توجه داشته باشید که استفاده از پودر دکلره مناسب و با کیفیت موجب می شود که اثرات این آسیب ها به کمترین میزان خود برسد پس جای نگرانی نخواهد بود.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این موضوع است که باید شما محصولی را انتخاب کنید که با ساختار موی شما مطابقت داشته باشد.

پودر دکلره آبی: قوی‌ترین پودر بی رنگ کننده که حاوی مقدار زیادی آمونیاک است و به وسیله آن می‌توانید موهای خود را کاملا بی‌رنگ نمایید. پودر دکلره به تنهایی قادر به بی رنگ کردن موهای شما نیست و نیاز به یک شروع کننده به نام اکسیدان دارد، زیرا تا زمانی که این ماده با اکسیدان ترکیب نشود، واکنش شیمیایی جهت بی‌رنگ کردن مو صورت نمی‌گیرد. پودر دکلره آبی بسیار قوی بوده و مو را به پایه میرساند.همچنین قوی تراز پودر دکلره سفید بوده و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.معمولا اگر موی مشکی طبیعی( در کل رنگ تیره ) دارید میتوانید از پودر دکلره آبی استفاده کنید.این پودر ضد زردی و قرمزی است و برای موهای ضخیم و قوی به کار میرود .

پودر دکلره سفید: این پودر حاوی مقدار کمتری آمونیاک بوده به همین علت به موهای شما آسیب کمتری وارد می‌کند. اگر موهای خیلی ضعیف و شکننده‌ای دارید و نگران سوختن و از بین رفتن موهای خود هستید می‌توانید از پودر سفید استفاده نمایید. این پودر هم یک ماده شیمیایی است، فراموش نکنید برای اینکه واکنش شیمیایی جهت بی‌رنگ کردن مو صورت بگیرد شما نیاز به ماده‌ای به نام اکسیدان دارید که این ماده را فعال کند.  این پودر دکلره از نوع سفید است که کمترین آسیب را به موها رسانده و فاقد هرگونه گرد و غبار و عوامل حساسیت‎زا است. این محصول برای انواع هایلایت‎ها، مش و آمبره کردن مو و دکوپاژ های تکه ای یا کلی مناسب است. افرادی که دارای موهای نازک و ضعیف هستند، معمولا برای رنگ کردن مو با مشکل مواجه می‌شوند. به همین دلیل برای این افراد از پودر دکلره سفید استفاده می‌‎شود. پودر دکلره سفید ضعیف‌ترین نوع دکلره است و اگر موهای شکننده و آسیب دیده دارید، این محصول برای شما مناسب است. پودر دکلره برای از بین بردن رنگدانه‌های مو به کار رفته و باعث می‎شود رنگ موی زیباتری داشته باشید. معمولا افرادی که می‎خواهند موهای خود را رنگ روشن و یا رنگ فانتزی کنند باید موهای خود را بی رنگ کرده تا رنگ مورد نظر بر روی موها قرار بگیرد. البته عمل دکلره کردن مو مقداری به تارهای مو آسیب می‎رساند که موردی قابل توجه است. برای موهایی که اولین بار است دکلره می شوند، از پشت سر که معمولا موها تیره تر هستند شروع کنید. از قسمت پایین ساقه شروع کنید. سپس نوک مو را به مواد آغشته کنید و در آخر به سراغ ریشه بروید. برای تمدید موهایی که از قبل دکلره شده اند نیز فقط مواد را به ریشه بزنید. بگذارید مواد 20 تا 45 دقیقه بسته به میزان روشنی که مد نظر دارید، روی مو بماند.

  • پودر دکلره بنفش: یک پودر گیاهی کاملا بی‌خطر که برخلاف دو نمونه قبلی برای بی‌رنگ کردن موی سر از ماده خطرناک آمونیاک استفاده نمی‌کند. این ماده گیاهی به حدی قوی است که می‌تواند به راحتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن موهای شما را بی‌رنگ نماید حتی موهای ضخیم و خیلی تره. لازم به ذکر است که این پودر برخلاف پودرهای بالایی موی شما را نارنجی نمی‌کند. اگر نگران هویچ شدن سر خود هستید از این پودر استفاده کنید.
  • پودر دکلره خاکستری: ماده‌ اصلی که این پودر از آن تهیه می‌شود کربن است بنابراین از مواد آلی تهیه شده و شیمیایی نیست. سرعت عملیات بی‌رنگ کردن در آن خیلی بالاتر از پودرهای قبلی می‌باشد. همچنین هنگام استفاده دچار سوزش پوست سر نخواهید شد و مشتری هنگام عملیات بی رنگ کردن با آرامش بیشتری این کار را انجام می‌دهد.